Alternatywa dla chirurgii plastycznej


Ostatnio wiele słyszymy o kwasie hialuronowym, który dość często stosowany jest w wielu klinikach chirurgii plastycznej np. drpabianczyk.pl . Chirurg plastyczny za pomocą tego kwasu może uzyskać podobne efekty, jak przy użyciu skalpela. Czy jest to godny przeciwnik operacji plastycznych i czy w ogóle jest dla nich alternatywą? Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są coraz bardziej popularne w Polsce. Chirurg plastyczny z pewnością zaproponuje Ci takie rozwiązanie, zanim ostatecznie zdecydujesz się na zabieg chirurgiczny. Czy się różnią od siebie te dwie metody?

 


Trwałość efektów

 


Zmiana np. kształtu nosa, przy użyciu metody chirurgicznej, gwarantuje efekt na stałe ( z małymi wyjątkami), natomiast efekt zabiegu wykonanego przez chirurga plastycznego za pomocą kwasu trwa tyle, ile kwas pozostaje w Twoim organizmie, czyli około 6 do 8 miesięcy.

 


Cena

 


Tutaj różnica jest kolosalna; cena korekty nosa przy użyciu kwasu to około 800 zł, natomiast operacja chirurgiczna to wydatek rzędu 12 000 zł. Chirurg plastyczny z pewnością pomoże ustalić Ci, co będzie lepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku.

 


Inwazyjność

 


Wypełnianie kwasem hialuronowym jest bezpieczne, o ile wykonywane jest przez chirurga plastycznego. Praktycznie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Z operacją plastyczną jest zupełnie inaczej; to bardzo duże obciążenie dla organizmu. Z tego powodu przede wszystkim, należy w pierwszej kolejności rozważyć zastosowanie wypełniaczy.