Prasa

heart-665183W tym miejscu publikujemy dla was najwa??niejsze newsy medyczne. To dla Was na bieżąco przeglądamy prasą medyczną z całego świata, aby publikować newsy, które będą dla Was istotne. Z nami będziecie wiedzieą jak jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie.

 

Kawa dobra dla diabetyków

Amerykaąńcy naukowcy odkryli, że kawa jest dobra dla osób, które cierpią na cukrzycę. Już 3 filiżanki kawy dziennie mogą poprawić stan diabetyka. Są to wyniki badań, które prowadzone były już 2005 roku. Lekarza zaznaczają jednak, ze to nie koniec i niedługo będą przeprowadzane dalsze prace.

 

Banany dobre na pamięć

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Pekinie odkryli, ze szczury, kt??rym podawano regularnie banany miały dużo lepszą pamięć niż kontrolna grupa szczurów. Badanie trwało ponad pół orku i teraz możemy obserwować efekty.

 

Ćwiczenia fizyczne zapobiegają chorobom

 

Naukowcy z Kanady przez 25 lat obserwowali grupą mężczyzn i kobiet i grupą kontrolną. Pierwsza grupa regularnie ćwiczyła, przynajmniej trzy razy w tygodniu, natomiast druga grupa ejdynie sporadycznie. Okazało się,  w pierwszej grupie zachorowalność na różne choroby była aż 67% mniejsza niż w grupie kontrolnej.